Witaj

Nazywam się Agnieszka Pankowska
jestem dietetykiem, nauczycielem i edukatorem zdrowia

Jestem absolwentką dwóch uczelni: Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielopolskim, gdzie uzyskałam stopień nauczyciela wraz ze specjalizacją edukacji zdrowia, a także ukończyłam studia na wydziale dietetyki na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.

Z wykształcenia jestem dietetykiem,
nauczycielem i edukatorem zdrowia.

Na co dzień prowadzę warsztaty żywieniowo-kulinarne, podczas których pragnę inspirować dzieci, młodzież, osoby dorosłe i seniorów tematyką zdrowego odżywiania, kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych, wybierania najlepszych i najzdrowszych produktów spożywczych, a także zachęcam do uprawiania aktywności fizycznej, dopasowując rodzaj aktywności do danej osoby i jej grupy wiekowej.

Swoje zainteresowanie zdrowym
żywieniem przekładam na pracę.

Jestem osobą, która lubi wyzwania kulinarne i zdrowotne. Będąc także
nauczycielem wychowania fizycznego, wskazuję drogę do aktywności fizycznej, zachęcam do jej uprawiania i propagowania wśród najbliższych. Należę do klubu „Pogodni Nordikowcy”, ale lubię także sporty wodne, wycieczki rowerowe i długie spacery.

Zdrowe i racjonalne odżywianie niesie za sobą mnóstwo korzyści zdrowotnych u każdej grupy wiekowej. Dzięki zdrowemu żywieniu uzyskamy świetną ochronę przed chorobami, a szczególnie cywilizacyjnymi – tj. otyłość, cukrzyca, miażdżyca, choroby układu krążenia, a także uchronimy się przed chorobami nowotworowymi.

Zmieniając nawyki żywieniowe na odpowiednio zbilansowane, zdrowe i racjonalne każdy odczuje poprawę samopoczucia i kondycji fizycznej, zwiększy swoją witalność poprzez dostarczenie do organizmu produktów bogatych w witaminy, nastąpi znaczna poprawa metabolizmu, zostaną opóźnione procesy starzenia, zaobserwujemy lepszy nastrój i pamięć. Wszystkie te korzyści płynące ze zdrowego żywienia są poparte badaniami naukowymi, które są niepodważalnym faktem w dziedzinie dietetyki.

Prywatnie jestem szczęśliwą mamą dwóch chłopców: Ignacego i Franciszka, którzy na co dzień bywają testerami nowych zdrowych przepisów kulinarnych. Biorąc pod uwagę potrzeby smakowe dzieci, potrafię zainteresować zdrowym żywieniem każdego.

Zapraszam Ciebie do zbudowania bądź poprawy zdrowia!

Oferta

Zajęcia, które proponuję trwają zazwyczaj dwie godziny zegarowe, podczas których realizuję z uczestnikami zajęć dwa zadania kulinarne. Część kulinarna to czas poświęcony na wykonanie zdrowego dania, np. batoniki zbożowe, koktajl warzywno-owocowy, kremy i kulki mocy, ciastko-terapia, czyli ciastka mające właściwości prozdrowotne i wiele innych.

Warsztaty
żywieniowo-kulinarne

Oferuję warsztaty żywieniowo-kulinarne połączone krótkim wprowadzeniem, zazwyczaj jest to zadanie w grupie, pokaz z omówieniem, film, gra czy też zadanie ruchowe mające na celu …

Kulinarne
urodziny

Jest to oferta urodzinowa, gdzie oferuję poprowadzenie urodzin w formie żywieniowo-kulinarnej. Razem z uczestnikami przygotowujemy wcześniej wybrane i ustalone …

Żywienie
w sporcie

Są to zajęcia dla osób zainteresowanych żywieniem w sporcie. Proponuję wykonanie np. zdrowych i pożywnych przekąsek około treningowych,  naturalnych napojów sportowych…